AKCESORIA - katalog


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

AKCESORIA - katalog


Pisanie by Admin on Sob Paź 15, 2016 6:49 pm


Amunicja
Skupimy się tutaj na nabojach strzeleckich (pistoletowych lub karabinowych) oraz tzw. nabojach "ślepych" (pozbawionych pocisku) i nabojach hukowych.naboje wielkokalibrowe - energia naboi wielkokalibrowych zazwyczaj wynosi od 10000J, naboje tego typu najczęściej posiadają średnicę od 12 do 20mm. Nabojami wielkokalibrowymi zasilane były karabiny przeciwpancerne. Obecnie amunicja wielkokalibrowa wykorzystywana jest w wielkokalibrowych karabinach wyborowych i wielkokalibrowych karabinach maszynowych.
np. :

-> Nabój 12,7 x 99 mm NATO (.50 BMG)


-> 12,7 x 108 mm (spotykana jest także nazwa 12,7 x 107 mmnaboje karabinowe - energia naboi karabinowych zazwyczaj wynosi od 2200J do 10000J. Naboje tego typu zazwyczaj posiadają łuskę z wtokiem, spotykane są również naboje karabinowe posiadające łuskę z wystającą kryzą. Według terminologii z WAT broń zasilana nabojem karabinowym to karabin.
np.:

-> Nabój 7,62 x 51 mm NATO (oznaczenie cywilne: .308 Winchester)


-> Nabój 7,92 x 57 mm Mauser


naboje pistoletowe - są to naboje wykorzystywane w pistoletach i pistoletach maszynowych. Energia naboi pistoletowych zazwyczaj wynosi do 1300J. Zdarzają się również wyjątki np. energia naboju pistoletowego .50AE stosowanego w pistolecie Desert Eagle wynosi 1900J

-> Nabój 9 × 19 mm Parabellum (9 × 19 mm Luger, 9 × 19 mm NATO)

Jest to obecnie najpopularniejszy na świecie nabój pistoletowy, używany w większości typów pistoletów wojskowych i policyjnych oraz pistoletów maszynowych.

-> Nabój 9 x 17 mm Short

Nabój skonstruowany przez Johna M. Browninga stosowany głównie w pistoletach przeznaczonych do samoobrony.

-> Nabój 7,65 x 17 mm SR Browning

Ich użytkownikami byli najczęściej wyżsi oficerowi sztabowi i funkcjonariusze służb policyjnych. Były też bardzo popularne wśród użytkowników cywilnych. Obecnie nabój rzadko używany z uwagi na niską moc obalającą.

-> Nabój .45 Automatic Colt Pistol (.45 ACP)

Nabój .45 ACP był przepisowym nabojem pistoletowym armii amerykańskiej do wprowadzenia do uzbrojenia w 1985 roku pistoletu M9 (Beretta 92) kalibru 9 × 19 mm Parabellum. Po wprowadzeniu nowej broni nabój .45 ACP jest nadal używany przez niektóre formacje armii amerykańskiej (posiada niższą prędkość wylotową niż nabój 9 × 19 mm, więc lepiej nadaje się do broni wytłumionej, a pełnopłaszczowe pociski kalibru 11,43 mm mają większą zdolność obalającą niż pociski 9 mm).

-> Nabój .40 Smith & Wesson (.40 S&W, .40 Auto)

Nabój .40 S&W wyparł z użycia nabój 10 mm FBI i jest obecnie obok 9 mm Parabellum i .45 ACP szeroko używany przez amerykańskie oddziały policyjne. Zdobył też dużą popularność wśród użytkowników cywilnych.

-> Nabój .357 SIG (.357 Auto)

Nabój .357 SIG jest najsilniejszym nabojem pistoletowym kalibru 9 mm.

-> Nabój 6,35 × 15,5 mm Browning (.25 ACP) (Automatic Colt Pistol)

Nabój pistoletowy przeznaczony do zasilania kieszonkowych pistoletów samopowtarzalnych.

-> Nabój .22 Long Rifle

Popularny nabój bocznego zapłonu kalibru 0,22 cala (5,6 mm) używany głównie w celach sportowych, rzadziej w małej gabarytowo broni do ochrony osobistej. Znajduje zastosowanie zarówno w broni krótkiej (pistolety, rewolwery), jak i długiej (karabiny, a nawet gładkolufowe strzelby), produkowany w wielu odmianach. Nabój bardzo popularny w Europie Zachodniej i USA z powodu niskiej ceny.

-> Nabój 9 x 18 mm Makarowa

Coraz większą popularnością ten nabój cieszy się na rynku cywilnym (zwłaszcza w USA), ponieważ jest to obecnie nabój pistoletowy o jednej z największych wartości początkowej energii kinetycznej pocisku E0 możliwy do zastosowania w pistolecie z zamkiem swobodnym.

WYKAZ WSZYSTKICH NABOI


naboje ślepe - naboje takie pozbawione są pocisku. Naboje ślepe wykorzystywane są do wystrzeliwania granatów nasadkowych oraz do pozoracji strzału.


Celowniki strzeleckie

-> Lunety celownicze


-> Celowniki kolimatorowe

Celowniki kolimatorowe, zwane popularnie kolimatorami to urządzenia, w których jaskrawy, świetlny punkt rzutowany jest na pryzmat oddalony od oka strzelca. Efektem tego jest naniesienie znaku świetlnego widocznego dla strzelca, lecz nie osób postronnych na obraz celu. Umożliwiają dokładne, a przede wszystkim szybkie i bezpieczne oddanie strzału do poruszającego się celu zarówno z wiatrówek, pistoletów wiatrówek, jak i z broni myśliwskiej i bojowej. Nie wymagają długotrwałego zgrywania przyrządów celowniczych, zwłaszcza gdy od precyzji ważniejsza jest szybkość i pewność prowadzenia celu a także decyzja o strzale.

-> Celowniki laserowe

Celowniki laserowe pomagają w szybkim namierzeniu celu. Po ich włączeniu wysyłany jest promień cienkiego, skupionego światła oświetlający miejsce, w które celujemy plamką laserowego światła. Kolor lasera zależy od jego rodzaju- najpopularniejsze są lasery czerwone i zielone. Celowniki laserowe najczęściej montowane są na broni krótkiej (zarówno ostrej jak i asg) ale również na karabinkach czy strzelbach.

-> Noktowizory

Noktowizor, a właściwie wzmacniacz optyczny lub wzmacniacz obrazu urządzenie optoelektroniczne umożliwiające obserwację w ciemności przy wykorzystaniu układu wzmacniajacego światło szczątkowe. Precyzyjne, wyposażone w iluminatory podczerwieni, noktowizory I generacji umożliwiają obserwację oraz orientację w przestrzeni w warunkach słabego oświetlenia.


Inne

-> Teleskopy (lunety) obserwacyjne


-> Lornetki


-> Dalmierz laserowy

Służą one do szybkiego pomiaru odległości od celu (statycznego lub dynamicznego) z dokładnością do +/-1 metra. Sprawdzają się przy wstępnym rozpoznaniu zasięgu skutecznego strzału.

-> Kajdanki


-> Kamizelki kuloodporne


Administrator

Admin
Płeć :
Inne


Pochodzenie :
-

Zawód :
-

Liczba postów :
55

Data dołączenia :
01/10/2016


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach