Czy chcesz zareagować na tę wiadomość? Zarejestruj się na forum za pomocą kilku kliknięć lub zaloguj się, aby kontynuować.

PRZEWODNIK


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

PRZEWODNIK EmptyPRZEWODNIK


Pisanie by Admin Nie Paź 09, 2016 12:29 am

PRZEWODNIK CtBx5G5

Witamy nowych użytkowników! Ten przewodnik ma na celu wprowadzenie w uniwersum EZBS 2.0 osoby nowe na forum oraz nowe w forach pbf. Przygotuj więc kubek dobrej herbaty, usiądź wygodnie i zapoznaj się z naszym forum.

Na forum wcielasz się stworzoną przez siebie postać bądź postać kanoniczną (czyli taką, jaka wystąpiła w serialu bądź w twórczości Arthura Conana Doyla). Wraz z innymi graczami bawisz się tworząc wspólnie fabułę oraz nową historię dla swojej postaci.

1.       Na początku zapoznaj się proszę z Zasadami forum, zaczynając od Regulaminu. To podstawa, a przy okazji dowiesz się jak mniej więcej wygląda mechanika forum. Następnie przeczytaj Fabułę forum – to pomoże ci w zorientowaniu się w jakim uniwersum będzie funkcjonować twoja postać. W tym momencie możesz zapoznać się również z pozostałymi wątkami na forum. Jeśli chcesz – przejrzyj Karty Postaci, zobacz co dzieje się w fabule – zastanów się jaka postać sprawiłaby ci najwięcej zabawy

2.       Załóż konto. Wszystko jest for free, więc nie ma czego się obawiać Wink Zastanów się nad Nickiem, ponieważ będzie on imieniem i nazwiskiem dla twojej postaci

3.       Pora założyć Kartę Postaci! Tutaj znajdziesz wzór KP. Zastanów się czy chcesz stworzyć własną postać czy może sięgniesz po postać kanoniczną. Spis postaci kanonicznych znajdziesz tutaj. Załóż sobie również konto na kostnica.eu z imieniem i nazwiskiem swojej postaci – link do konta wrzuć do pola KP z rzutami.

4.       Kiedy założysz już KP, przygotuj sobie Informator oraz Wyposażenie. W przypadku wyposażenia pamiętaj, że istnieje limit do dwóch sztuk broni (jeśli twoja postać prowadzi niezbyt legalną działalność lub jego praca związana jest z noszeniem broni możesz wpisać więcej broni). Linki z informatora i wyposażenia wrzuć do KP. Te dodatki do postaci są najważniejsze przed rozpoczęciem gry. Informator jest przydatny dla MG oraz innych graczy – wiedzą na co wyrażasz zgodę a na co nie – pozwoli to uniknąć ewentualnych nieporozumień. Wyposażenie ma podobną funkcję – uzupełniając je deklarujesz przed MG i innymi graczami co twoja postać ma przy sobie/w swoim wyposażeniu, domu. Pamiętaj, że nie możesz posiadać rzeczy, które nie są wpisane w wyposażenie (dotyczy to głównie uzbrojenia, przedmiotów przydatnych w czasie fabuły– nie musisz wypisywać jakie ubranie może znaleźć się w szafie twojej postaci). Pozostałe dodatki do postaci możesz uzupełnić później, w czasie gry.

5.       Poczekaj na akceptacje KP przez Stróża. Jeśli jesteś nowym użytkownikiem to zostanie ci przydzielony twój własny, osobisty i najlepszy Stróż. Osoba ta odpowie na każde twoje pytanie dotyczące funkcjonowania forum, pomoże ci wdrożyć się w fabułę. Dopilnuje by proces dołączenia do nas przebiegł bezproblemowo. Doradzi ci z wyposażeniem, informatorem itp. Ponadto Stróż ma obowiązek przeprowadzić z tobą twoją pierwszą grę fabularną – ot na rozgrzewkę.

6.       To tyle – jeśli chodzi o formalności. Jeśli coś jest niezrozumiałe – śmiało pytaj.

Admin

Administrator

Admin
Płeć :
Inne


Pochodzenie :
-

Zawód :
-

Liczba postów :
55

Data dołączenia :
01/10/2016


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach