Inne rodzaje broni - katalog


Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

Inne rodzaje broni - katalog


Pisanie by Admin on Sob Paź 15, 2016 6:56 pm


INNE RODZAJE BRONI

Granat odłamkowy

Granat ręczny zwalczający cel przy pomocy energii kinetycznej odłamków powstających podczas wybuchu. Może służyć zarówno do rażenia siły żywej jak i niszczenia sprzętu, małych przeszkód, itp. ten rodzaj granatu należy do granatów obronnych, które mają kilkunasto- bądź kilkudziesięciometrowy promień rażenia. Zasięg uzależniony od siły ludzkich mięśni do kilkudziesięciu metrów. Podsumowując - taki granat może mieć naprawdę wielorakie zastosowanie.


Granat dymny

Służy do oślepiania stanowisk obserwacyjnych i ogniowych przeciwnika, maskowania własnych działań, pozorowania pożarów oraz sygnalizacji. Granat dymny nie wybucha, ale pali się przez około 2 minuty tworząc niewielką zasłonę dymną. Wnętrze wypełnione jest najczęściej fosforem białym ( ma dodatkowe działanie zapalające i jest silnie toksyczny) lub innymi substancjami dymotwórczymi (np. chlorek cyny (IV) ). Dla potrzeb sygnalizacji stosuje się substancje różnokolorowe. Uniwersalne granaty dymne działają w ten sposób, że wydzielają gaz dymno-łzawiący, który silnie działa na błony śluzowe człowieka (poprzez wykorzystanie chloroacetofenonu, który jest składnikiem obłoku dymnego).


Granat błyskowy

Służy do tymczasowej eliminacji przeciwnika przez jego oślepienie silnym błyskiem. Granaty błyskowe wypełnione są głównie substancjami spalającymi się w wysokiej temperaturze, takimi jak reaktywne metale zmieszane z utleniaczami. Bezpośrednie skierowanie wzroku na wybuchający w małej odległości granat może spowodować trwałe uszkodzenie wzroku.


Granat ogłuszający

Granat ręczny, który nie zadaje poważniejszych obrażeń przeciwnikowi. Granaty te są używane do czasowego zneutralizowania skuteczności obronnej wrogów poprzez zdezorientowanie ich zmysłów. Silny błysk na chwilę aktywuje wszystkie komórki wrażliwe na światło w oku przeciwnika, dzięki czemu normalne widzenie wraca dopiero po około 5 sekundach. Natomiast głośny huk towarzyszący rozbłyskowi jeszcze bardziej potęguje właściwości obezwładniające poprzez tymczasowe ogłuszenie przeciwnika.
W momencie wybuchu korpus granatu pozostaje nienaruszony, a dźwięk i błysk wydostają się na zewnątrz przez otwory w skorupie. Pozwala to na uniknięcie obrażeń spowodowanych przez odłamki. Jednak sam wybuch, jeżeli ma miejsce z bliskiej odległości, może spowodować poparzenia skórne, może doprowadzić do czasowego, a nawet stałego uszkodzenia słuchu (huk) ,a silny błysk może trwale lub czasowo uszkodzić narząd wzroku. Ciepło towarzyszące wybuchowi może spowodować zapłon materiałów łatwopalnych. Skorupa wypełniona jest mieszanką substancji deflagrujących o masie około 4,5 grama, dających wysoką temperaturę. Składa się ona z metalu reaktywnego (magnez lub aluminium) i utleniacza (nadchloran amonu lub nadchloran potasu).


Zastrzyki ze środkiem usypiającym

Zawierają one 5% roztwór tiopentalu -leku używanego w anestezjologii. Czas działania to około 30 minut. W przyszłości mogą pojawić się mocniejsze.


Pseudo-metamfetamina

Piorunian rtęci(II) – związek chemiczny  inicjujący materiał wybuchowy.  Do jego produkcji potrzebne jest wyspecjalizowane laboratorium oraz odpowiednie umiejętności.
Właściwości – białe ciało krystaliczne, trudno rozpuszczające się w wodzie, trujący. W temperaturze 50 stopni Celsjusza rozkłada się, a w 150 stopni – detonuje (Prędkość rozchodzenia się fali detonacji wynosi do 5,5 km/s). Łatwo wybucha pod wpływem bodźców mechanicznych: tarcie, uderzenie, nakłucie itp.


Noże wojskowe, bojowe, taktyczne, ostrza i skalpele, sztylety

Noży jest właściwie tyle rodzajów, ile mogłoby przyjść do głowy. Czy to zwykły scyzoryk z wytrychem, czy noże do rzucania, czy niewielkie ukryte ostrza, czy może profesjonalny zestaw noży wojskowych. Noże składane i ze stałą głownią. I tak dalej, i tak dalej…. Warto opisać, jak ten nóż/ostrze wygląda we własnym wyposażeniu.


Chloroform

Chloroform jest ciężką, lotną, niepalną cieczą. Jest mało reaktywny. Niegdyś stosowany w anestezjologii. Działa drażniąco na skórę i oczy, szkodliwy przy wchłanianiu przez drogi oddechowe i po połknięciu; w przypadku długotrwałego narażenia lub wysokiego stężenia stwarza poważne zagrożenia dla zdrowia. Może nastąpić nagła śmierć wskutek zaburzeń rytmu serca i zatrzymania akcji serca lub zatrzymania oddechu. Działa depresyjnie na ośrodkowy układ nerwowy (włącznie z wystąpieniem trwałych zmian), wywołuje poczucie senności, nudności, zmniejsza sprawność umysłową, powoduje utratę przytomności. Uszkadza wątrobę i nerki.


Paralizatory

Obezwładniające urządzenia elektryczne przeznaczone do obrony osobistej. Wywołują czasowy paraliż układu mięśniowo-nerwowego napastnika, dając tym samym możliwość skutecznej obrony. Osoba posługująca się paralizatorem nawet w przypadku bezpośredniego kontaktu z napastnikiem nie jest narażona na jego działanie.


Pistolety hukowe

Jeżeli chodzi o wygląd, pistolety hukowe właściwie niewiele różnią się od normalnych pistoletów samopowtarzalnych czy rewolwerów. Pistolety hukowe to skuteczne narzędzia odstraszania włamywaczy i agresywnych zwierząt, sprawdzą się też przy wzniecaniu alarmu. Pistolety hukowe umożliwiają też wystrzeliwanie rac - odpalane za pomocą dodawanej w komplecie nasadki uatrakcyjnią sylwestrowy wieczór, ale mogą też uratować nam życie, gdy nie ma innej możliwości wezwania pomocy. Niektóre modele są przystosowane do miotania gumowych kul.  


Gaz pieprzowy

Urządzenie obronne w postaci ręcznego miotacza gazu powoduje u napastnika ostre łzawienie, pieczenie oczu i ogólne podrażnienie górnych dróg oddechowych, dając atakowanej osobie czas na ucieczkę lub wezwanie policji. Na jego posiadanie nie jest wymagane zezwolenie, a uzasadnione użycie z pewnością nie będzie uznane za przekroczenie granic obrony koniecznej.Baty

Najskuteczniejsze narzędzie do zadawania bólu. Wykonane w całości ze skóry, niektóre zakończone metalową końcówką.


Ampułki z adrenaliną

Adrenalina stosowana jest w przypadkach zatrzymania krążenia krwi niezależnie od mechanizmu. Ma działanie pobudzające kurczliwość mięśnia sercowego, poprawiające przewodnictwo bodźców w sercu, a także poprawę skuteczności defibrylacji elektrycznej. Wywołuje szybki skurcz naczyń krwionośnych, dzięki czemu podnosi się ciśnienie krwi. Rozluźniają się także mięśnie gładkie oskrzeli i gardła, co ułatwia oddychanie. Epinefryna zmniejsza ponadto opuchliznę wokół ust i na twarzy. Bywa używana np. do zmniejszenia krwawienia, silnie zwęża naczynia krwionośne. Adrenalinę podaje się podskórnie, domięśniowo i dożylnie. Najczęstszym sposobem podawania adrenaliny jest jej domięśniowe wstrzyknięcie w przednio-bocznej części uda.


Środek stężający

W odpowiedniej dawce wzmacnia krzepliwość krwi, zwiększa jej stężenie zapobiegając szybkiemu wykrwawieniu.


Heparyna

Jest naturalnym czynnikiem zapobiegającym krzepnięciu krwi w naczyniach krwionośnych, działając hamująco na wszystkie jego etapy. Podanie witamy K może zapobiec nadmiernemu krwawieniu i stopniowo przywrócić normalna krzepliwość. Ważne jest również jak najszybsze wyrównanie poziomu cukru we krwi - ryzyko wystąpienia wstrząsu hipoglikemicznego.


Administrator

Admin
Płeć :
Inne


Pochodzenie :
-

Zawód :
-

Liczba postów :
55

Data dołączenia :
01/10/2016


Zobacz profil autora

Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach